Whatsapp İle Paket Sipariş Alma

Whatsapp İle Paket Sipariş Alma

Bildiğiniz gibi inovasyon odaklı bir girişim olarak bizim tek odağımız cafe, restoran, bar, otel ve eğlence mekanlarının en kolay ve en hızlı bir şekilde müşteriler ile buluşması, paket sipariş de bu çözümlerimiz arasına giriyor.

allzin olarak yerel işletmeleri başta cafe, restoran olmak üzere dijitalleşmeye götüren teknolojik inovasyonları projelendirerek covid-19 salgını döneminde daha yoğun bir şekilde uyguluyoruz.

Açık konuşmak gerekirse yeme-içme ve eğlence mekanları kapalı olduğu için allzin bu dönemde kullanılamaz oldu. Araştırdığımızda ise insanların whatsapp’ı kapatıp instagramı; instagramı kapatıp whatsapp’ı açtıklarını gördük. Ha bir de sık sık yemek yediklerini 🙂

Bu yazıyı okuyan fakat ben whatsapp ve instagram kullanmıyorum diyenlerin oranı sanırım milyonda 1 olmalı. Whatsapp, Instagram ve allzin gibi uygulamalar için hızlıca rakamları biraz inceleyelim istiyorum.

 • WhatsApp 2 milyar aktif kullanıcıya ulaştı
 • Instagram 1 milyar kullanıcıya sahip
 • allzin olarak biz ise şimdilik 6 sıfırı silmiş haldeyiz 🙂

Bir problem vardı ve problemi tarif eden anahtar kelimeler şunlardı: whatsapp, instagram, allzin, paket sipariş, ekonomik güç kaybı, maliyetler, restoranlar ve müşteriler.

Müşterilerimiz ile görüştük hiç bir zaman paket sipariş yapmamış cafeler dahi salgın süreci devam ederse mutfağı açarak paket siparişi denemek zorunda kalacaklarını ilettiler. Bizim çözümlerimiz ile uygulama indirmeden menüyü inceleyebilen müşterinin yapması gereken tek hamle sipariş detaylarını restorana iletebilmesi idi. Biz de bunun için Whatsapp’ı devreye sokmak istedik.

Böylece elimizdeki güçleri sessizce birleştirince ortaya restoranlar için %0 komisyon ile  paket sipariş şansı çıktı desem, ne dersiniz? Sizi bilmem ama ben; restoran sahibi iseniz bir görüşelim derim.

Peki 0 Komisyon Restorana Ne Kazandırır?

Varsayımlarımız küçük ölçekli bir restorandan minimum sipariş tutarlarında sipariş isteyen bir müşteriyi ele alsın.

Hesap girdilerimiz şöyle olsun;

 • Restoran günlük ortalama 20 sipariş alsın
 • Müşteri başı ortalama paket tutarı 25 ₺ olsun
 • Ortalama %12 de komisyon ödüyor varsayalım

Bu girdilere göre işin muhasebesi ne olur ona bir bakalım;

 • Günlük 500 ₺ ciro
 • Aylık 15.000 ₺ ciro
 • Aylık komisyon tutarı ise 1800 ₺ olacaktır
 • Yıllık düzeyde ise 21.600 ₺ komisyon ödenir

Yıllık 21.600 ₺ tasarruf demek asgari ücretli bir personelin 7,3 aylık maaşına denk gelmektedir. Yani neredeyse bir asgari ücretli personel daha istihdam edebilmek demek. Küçük bir restoran için hiç de azımsanmayacak kadar değerli bir rakam.

instagram restoran menürestoran sipariş

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yapmanız gerekenler basit,

 • Bizimle iletişime geçin, birlikte çalışalım
 • Sosyal medya hesaplarınıza linki yapıştırın
 • Özellikle buzdolaplarına yapışan magnetlere QR kodu ekleyerek müşteriye ulaştırın
 • Whatsapp ile komisyonsuz sipariş almaya başlayın

Ne dersiniz restoranınız allzin ile dijitalleşsin ve 0 komisyon ile birlikte çalışalım mı? Demo için bizimle iletişime geçin.

İşletmenizi dijitalleştirmek ile ilgili tüm bilgi için partner.allzin.com/vitrin

Bol kazançlar!

allzin

 

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.