QR Menü ile Satışlarınızı %15 Artırın

QR Menü ile Satışlarınızı %15 Artırın

İyi hazırlanmış bir qr menü satışlarınız %15’e kadar arttırabilir. Siz de qr menünün satışa etkisini merak ediyor olabilirsiniz; satışlarınız düşüyor mu ya da neler yaparsak artabilir?

Üstelik allzin bunu restoranınız için düşük maliyet ve minimum eforla yapabiliyor. Gelin bu konuda neleri nasıl yapacağımızı inceleyelim.

Menü, misafirlerinize merhaba dediğiniz mekanınızın ilk enstrümanlarından biridir. Müşterileriniz ürünlerinizle ilgili ilk izlenimlerini menüden alırlar. Bu sebeple menülerin şık ve estetik olması kaçınılmazdır. Peki tek başına şık ve estetik bir menü yeterli midir? Kesinlikle hayır.

Son yıllarda sıkça duyduğumuz “menü mühendisliği” kavramı, menünün şık olmasının yanında kârlı da olmasının gerekliliğini söylüyor.

allzin QR Menü hizmeti size menünüzü bir pazarlama aracı olarak kullanma imkânı sağlıyor. Hem de şık ve kârlı bir şekilde.

Menü oluştururken nelere dikkat etmeliyiz:

  • Menüye koyacağınız ürün fotoğraflarına özen gösterin, min. 12MP kameralı bir kamera, yatay mod ve 45 derecelik açıyla fotoğraflarınızı çekmenizi öneririz. allzin QR Menüsü ile fotoğraflarınızı dilediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.
  • Menünüz zamana ve şartlara göre esnek olmalı. Mesela sabahları kahvaltılarınızın, öğleden sonra tatlılarınızın ön planda olduğu bir menü çok işlevsel olabilir. allzin QR Menü ile kampanyalarınızı, yönetimi tamamen sizin kontrolünüzde olacak şekilde menünüze yerleştirebilirsiniz.
  • allzin verileri, menüdeki ürün açıklamalarının %25 daha fazla satış yaptırdığını gösteriyor. Bu açıklamalar sadece ürün içeriği değil ilgi çekici de olmalı. ” Karadeniz’in en kaliteli çaylarından hazırlanan, kıvamında demlenmiş çay”. allzin QR Menü sayesinde ürünlerinize yapacağınız etkili açıklamalarla müşterilerinizi ikna edip satışlarınızı arttırabilirsiniz.
  • Sipariş verirken garsonun çok övdüğü ama fiyasko ile sonuçlanan deneyimleriniz olmuştur. Üstelik garsonu kırmamak için “beğendiniz mi?” sorusuna da “evet” yanıtı vermişsinizdir. Sonuç olarak ya bir daha o mekâna gitmezsiniz ya da o üründen sipariş vermezsiniz. Müşterilerinizin yorumlarını şeffaf bir biçimde almanız, yapmanız gereken iyileştirmeleri kesin bir şekilde tespit etmenizi sağlar. allzin QR Menü ile müşterilerinizin yorumlarını doğrudan ve sadece siz görebilirsiniz.

İyi hazırlanmış bir menü kârınızı %15’e kadar arttırabilir. Bu kârı elde edebilmek için menünüzü çok iyi tanımanız ve yönetebilmeniz gerekir. Maalesef ölçemediğiniz şeyi yönetemezsiniz. Bu yüzden malzemeleriniz mutfağınıza girmeden başlayıp, müşterinize servis edilene kadar her adımı ölçebilmeniz gerekiyor. Ama endişeye gerek yok allzin size qr Menü + VitrinPOS ile bütün analizleri sunabiliyor. Panele erişip hemen incelemek için tıklayın.

 

Öncelikler ürünlerinizi tanımalı ve sınıflandırmalısınız.

  • Kâr marjı yüksek ve satış adedi yüksek ürünler: Menüde üst sıralara koymanız gereken, görünürlüğü en üst düzeyde olması gereken ürünlerdir. VitrinPOS girdiğiniz ürün reçeteniz/maliyetiniz, satış adetleriniz, cironuz üzerinden size ürün kârlılığınızı gösterir.
  • Kâr marjı düşük, satış adedi yüksek ürünler: Bu ürünlerin yanına kâr marjı yüksek bir içecek ilave edip kampanya sunabilirsiniz veya satış adetlerinizi biliyorsanız toplu satın alma maliyetlerinizi düşürebilirsiniz ya da tabakta fazla kalan bir ürün ise porsiyon küçültebilirsiniz. VitrinPOS+QR Menü üzerinden alacağınız veriler size bu ürünleri tespit etmenizde yardımcı olacak.
  • Kâr marjı düşük, satış adedi düşük ürünler: Bir an evvel kurtulmanız gereken ürünlerdir. Bunu yapamıyorsanız, isim veya sunum değişikliği işe yarayabilir.
  • Kâr marjı yüksek, satış adedi düşük ürünler: Üzerinde en çok mesai harcamanız gereken sınıf burası. Menüde öne çıkartmalısınız, menü görsellerini ve sunumunu iyileştirebilirsiniz. VitrinPOS ve allzin QR Menü ile bu ürünleri tespit edebilir, menünüzü hızlıca güncelleyebilirsiniz. Üstelik ek bir ücret ödemeden.

Özetle;

Ortalama 1,5 dakikada o mekânı hemen terk edip gitme özgürlüğüne sahip müşterinizi ikna etmeniz gerekiyor. İyi tasarlanmış bir QR menü ile kapıdan geçen insanları bile içeri davet etme imkânınız var. Unutmayın insanlar önce gözleriyle yer. Müşterilerinizin sipariş verme iştahını güçlü görseller ve dinamik şekilde yönetilebilen bir QR Menü ile arttırın.

İletişime geçtiğinizde allzin ekibi olarak bizler, QR Menünüzün efektif olarak oluşturulmasında, VitrinPOS ile maliyet, kârlılık…vs analizlerinizi kolayca elde etmenizde gereken her türlü desteği vermeye hazırız.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.