7/24 Yemek Siparişi Takibi Yapan Uygulamalar

7/24 Yemek Siparişi Takibi Yapan Uygulamalar

Bilgisayar ve internet teknolojilerinde yaşanan gelişmeler, bireylerin gündelik hayat pratikleri üzerinde değişimi beraberinde getirmiştir. Bir zamanlar yemek yiyebilmek için fiziki olarak restoranda bulunma zorunluluğu, internet üzerinden yemek siparişi verebilmeyi olanaklı kılan uygulamalar sayesinde ortadan kalkmaktadır. Yemek siparişi uygulamalarıyla hayatımızda birçok alanda farklılıklar oluşmuştur. Bunların en başında zaman tasarrufu gelmektedir. Ayrıca yemek siparişi uygulamalarıyla tüketim davranışlarında farklılaşmalar meydana gelmiştir. yemeksiparisi1

Evlere yemek siparişi özellikle son yıllarda ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına almayı başaran Covid-19 salgını döneminde daha önemli bir boyut kazanarak değişmiştir. Sosyal yaşantının durduğu pandemi dönemi. Restoranların evlere servis olanağı dışında hizmet veremediği bu sıkıntılı dönemde, yemek sipariş uygulamaları önemli bir boşluğu doldurmaktadır. yemeksiparisi6

Ancak işletmeler açısından evlere yemek siparişi almanın bazı zorlukları da bulunmaktadır. Özellikle aynı anda çok sayıda siparişin alındığı büyük ölçekli restoranlarda, bu siparişlerin takip edilebilmesi ayrı bir iş teşkil etmektedir. Ancak dijital teknolojiler, bu problemin üstesinden gelmeyi başaracak kolaylıklar da sunmaktadır. Sipariş takip uygulamaları ile restorana gelen yemek siparişleri ilk andan, teslim anına kadar kolaylıkla takip edebilmek mümkündür. 

Yemek Siparişi Uygulamalarının Günlük Hayatımızdaki Yeri

Küreselleşme sürecinin bir çıktısı olarak kültür alanında yaşanan değişimler, yemek pratiklerinde de yeni bir anlayışın ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu sayede günlük hayatın rutini değişmiştir. Değişen rutinlerde hazır beslenme, uzaktan alış veriş yapmak gibi yeni tüketici davranışları oluşmuştur.

Gündelik yaşamın daha hareketli ve yorucu olmaya başlaması gibi gerekçeler yemek sipariş uygulamalarını hayatımıza dahil etmiştir. Bunun yanı sıra evde yemek yapmak için yeterli zamanın kalmaması ya da ev yemeklerine alternatif olarak farklı lezzetlerin denenmek istenmesi gibi durumlar da bunu tetiklemiştir.yemeksiparisi2

Evlere yemek siparişi verebilmeyi olanaklı hale getiren uygulamalar, her geçen gün daha popüler bir hal almaktadır.  Özellikle şehir yerleşmelerinde çok sayıda işletme, markalarını bu uygulamalara entegre etmektedir. Dolayısıyla da günden güne yemek sipariş takibi uygulamalarının değeri artmaktadır. İşletmelerin bu programlara entegre olması, yeni düzenin teknoloji alt yapılarına hakim olduklarını göstermektedir.

Yemek Sipariş Takibi Yapabileceğiniz 3 Uygulama

Evlere yemek siparişinde görülen artış, uygulama geliştiricileri de bu alanda pratik araçlar geliştirmeye yönlendirmiştir. Restoranların daha başarılı bir şekilde sipariş takibi yapabilmeleri için sunulan pek çok uygulama bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

allzinyemeksiparisi4

 • Henüz yeteri kadar popüler olmasa da piyasadaki en işlevsel yemek takip uygulamasıdır.
 • allzin hem müşteriler için hem de işletmeler için avantajlı olanaklar sunmaktadır.
 • İşletmeler bu platform üzerinden komisyonsuz yemek siparişi alabilmektedir.
 • Bununla birlikte;
 • müşteri davranışlarını analiz etmek,
 • hedef kitleyi daha iyi tanıyabilme ve müşteri sadakat sistemi oluşturabilme gibi yararları mevcuttur.
 • İsteyen işletmeler allzin üzerinden kendi web sitelerini 5 dakika gibi kısa bir sürede hazırlayarak yönetebilmektedir.
 • allzin, yemek siparişi vermek isteyen müşteriler için de harita üzerinden restoranları görebilme, restoranlar arası fiyat karşılaştırması yapabilme, online sipariş verebilme, puan biriktirerek daha sonraki siparişlerde kullanabilme gibi pek çok özellik sunmaktadır. 

İlginizi Çekebilir: İstanbul’da Kız Kıza Gezilebilecek 54 Mekan Önerisi

Getir

yemeksiparisi3

 • Günden güne gelişen markalardan biri olan Getir’de de dilediğiniz yemek ve ürün siparişini kolaylıkla oluşturabilirsiniz.
 • İhtiyaç anında dışarı çıkmadan temassız ve hızlı bir biçimde siparişlerinize sahip olabilirsiniz.
 • Ayrıca Getir uygulamasının bir diğer başarılı yönüyse siparişlerinizi çok kısa bir sürede size teslim etmesidir.

Yemeksepeti

yemeksiparisi5

 • Paket servis hizmeti bulunan restoranlarla yemek siparişi vermek isteyen müşterileri bir araya getirir.
 • Bir online sipariş verme uygulamasıdır.
 • Kullanıcılar, web ve mobil uygulama üzerinden sipariş verebilmektedir.
 • Adres/ konum bilgilerine göre listelenen restoranlara yemek siparişi verebilmektedir.

İlginizi Çekebilir: İstanbul’da En İyi Romantik Mekan Önerileri

İstanbul’da Yemek Siparişi Verebileceğiniz 5 Kaliteli İşletme

Dünyanın en büyük metropollerinden biri olan İstanbul, yemek siparişi vermek için çok sayıda alternatif barındırmaktadır. 

allzin’in sizlere önereceği 5 mekan;

Casita Şaşkınbakkal

Bist Bahçe İstanbul

Nida Burger 

Sandavic Kralı- Beşiktaş

Sushe Sushe

Bu mekanlar ve daha fazlası için allzin’in mobil uygulamalarını indirmeyi unutmayın !

 

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.