QR Dijital Menülerin Faydası

QR Dijital Menülerin Faydası

QR kodları ve dijital menüleri kullanmanın 3 büyük faydası

QR dijital menülerin faydası üzerine konuşacaksak değinmeden geçmeyelim neyse ki, salgın nihayet sona ermeye başlıyor gibi görünüyor. Yine de, giderek daha fazla otel ve restoran dijital çözümler uyguluyor. Neden? Niye? Konuk yolculuğunu dijitalleştirmenin faydaları, pandeminin çok ötesine uzanıyor ve otel restoranları için dikkat çekici bir şekilde.

Bir restoran uygulaması ile dijital menüleri kullanabilir, misafirlerinizin online sipariş vermesini ve ödeme yapmasını sağlayabilirsiniz. Konuklar, uygulamadaki dijital menüye erişmek için masada veya odalarında bir QR kodunu taramak için telefonlarının kameralarını kullanabilirler.

Hemen QR kodlu dijital menü oluşturmak için tıklayın.

Otel restoranında dijital bir çözüm mutlaka kişisel hizmetin yerini almaz. Bunun yerine, her iki dünyanın da en iyisini elde etmek için ikisi karıştırılabilir. Misafirler örneğin menüyü dijital olarak okumayı, bir garsondan şahsen sipariş vermeyi ve ardından ödemeyi uygulama içinden yapmak için adisyonu taramayı seçebilir.

Peki, otel işletmeniz için avantajları nelerdir? Otel restoranlarının bir restoran uygulamasını kullanarak operasyonlarını neden iyileştirebileceğini gösteren üç güçlü neden aşağıda verilmiştir.

1. QR dijital menüyü gerçek zamanlı olarak güncelleyin

Dijital menülerin önemli bir avantajı, istediğiniz zaman değiştirebilmeniz ve değişikliklerin anında yapılabilmesidir. Yeni menüler yazdırmayı düşünmenize gerek kalmadan, menünüzü mevsime göre kolayca yenileyebilir veya uyarlayabilirsiniz.

Menünün anında güncellenebilmesi günlük işlemleri de kolaylaştıracaktır. Popüler Tavuklu Sezar salatanız bugün tükendi mi? Hiç sorun değil, mutfak menüyü gerçek zamanlı olarak değiştirebilir. Bu şekilde, bekleyen personelin daha da iyi hizmet sunmaya odaklanması için zaman kazanırken hayal kırıklığına uğramış misafirlerden kaçınırsınız.

2. Ek satışları artırın

Misafirler tek tuşla yiyecek ve içecek siparişi verebildiğinde, hizmetler daha erişilebilir hale geliyor. Özellikle oda servisi. Bir konuğun bir şişe şampanya, yatakta kahvaltı veya gece yarısı atıştırması ısmarlamayı düşündüğünü hayal edin. Siparişi vermek için mutfağı çağırmak gibi daha fazla efor gerektiren unsurların ortadan kaldırılması, bariyeri azaltır ve misafirin sipariş verme olasılığını artırır.

Bir restoran uygulaması, teklifleri görüntülemenize ve konuklarınızın telefonlarına bildirim göndermenize de olanak tanır. Bu, otelinizdeki mevcut konuklara veya geri dönmek isteyebilecek önceki konuklara yönelik teklifleri içerebilir.

3. “Temassız” çevrimiçi sipariş sunun

Virüs bulaşmasına karşı güvenli, temassız bir restoran ziyaretinin tadını çıkarabilmek büyük olasılıkla önemli olmaya devam edecek. Ancak, konukların çevrimiçi siparişi takdir etmesinin birkaç başka nedeni daha vardır. Kendi zamanlarında seçimlerini yapabilirler, siparişe tam hakim olurlar ve mutfaktan sofraya siparişlerini takip edebilirler.

allzin ile işbirliği içinde QR kodları ve POS uygulaması

allzin, dijital konuk yolculuğuna yönelik çok yönlü çözümlerinin bir parçası olarak yeme-içme konaklama işletmeleri için bir restoran uygulaması sunuyor. Çözüm, vitrin POS yönetim sistemi ile entegredir ve böylece tüm Yiyecek ve İçecek siparişleri otomatik olarak POS’ta gösterilir.

allzin’in işletmeniz için sunduğu progressive web app ile restoran uygulamanız, otel işletmenize özel olarak markalanacak ve uyarlanacaktır. QR kodları ve dijital menülerin bir diğer faydası, etkinlik pazarlama, müşteri öneri şikayet sistemi ve daha fazlasını içeren konuk uygulamaları için de geçerli.

Konuk uygulaması ve restoran uygulaması tamamen entegredir. Her iki uygulamayı da kullanan otellerde konuklar, restoran çözümüne doğrudan uygulamanın ana ekranından erişebilir. Uygulamaya QR kodu veya indirme yoluyla kolayca erişilebilir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.